Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Trittico, antidepresiva, MDMA

17.7.2022

Dotaz

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, beru ad trittico (pouze 50mg). Je nebezpečné když si dam o víkendu na akci mdma (v krystalicke formě), popr. když lék par dnů před na chvíli vysadim ? S mdma už z dřívějška mám zkušenosti a nikdy mi po ni nebylo zle. Díky za odpověď.

40542
 

Odpověď

Dobrý den,

je moc dobře, že si zjišťujete kontraindikace léků. Léčivá látka trazodon, kterou antidepresiva Trittico obsahují, působí na serotoninové receptory a její metabolity obsahují látky podobné metamfetaminu. Typy reakcí s MDMA tak mohou být dvě. Nejčastěji trazodon sníží efekt působení MDMA, takže si stav, který užití této látky provází, neužijete tak, jako jindy. Zároveň také ale u Vás může z důvodu konzumace dvou serotonergních látek nastat tzv. serotoninový syndrom. Ten se projevuje bolestí hlavy, pocením, nevolností, zvracením, halucinacemi, třesem, tachykardií, vysokým tlakem a může být i životu nebezpečný.

Užití jiné psychoaktivní látky v období, kdy užíváte antidepresiva, bude narušovat jejich léčebný proces, proto bych Vám doporučila tuto kombinaci a případné vysazování opravdu zvážit. U těchto antidepresiv může doba úplného vyloučení z organismu trvat týden či dva, takže vysazení pár dní před akcí nebude mít dostatečný efekt. Ideální by samozřejmě bylo zkonzultovat tuto kombinaci se svým lékařem/psychiatrem.

Pokud se i přesto rozhodnete látku užít, doporučujeme postupovat pode zásad bezpečného užívání a zároveň k sobě mít někoho střízlivého, kdo se o Vás postará při případné nežádoucí reakci.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

01.08.2022
Party sezóna s Hard&Smart

Jezdíte přes léto na festivaly a jiné akce? Tak se podívejte, jestli tam není program Hard&Sm...

Více ...
28.06.2022
Podané ruce mají podcast!

Asi každého se téma závislosti v nějakém bodě jeho života dotkne. Pokud hledáte povídání zam...

Více ...
08.06.2022
CBD a léčba závislostí

Už jste četli tento velmi zajímavý článek z časopisu Legalizace, který se věnuje potenc...

Více ...
31.05.2022
Přednášky pracovníků Centra prevence v Brně

V červnu proběhnou dvě přednášky od našich kolegů z Centra prevence v Brně. Přednášky je možné na...

Více ...
20.05.2022
Nikotinové sáčky - webinář

Trh s nikotinovými a tabákovými produkty v ČR v posledních letech zaznamenal velmi dynamické změn...

Více ...
Všechny aktuality